Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... garantii - schimbarea produselor dupa mai multe ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

garantii - schimbarea produselor dupa mai multe reparatii

ca lculator dus de 3 ori la reparat in garantie. A 4oara nu ar trebui schimbat produsul?
Nu exista asa ceva precizat in legislatia protectiei consumatorilor, insa in functie de importanta defectului si de cat timp a stat in service de la cumparare pana acum, puteti incerca o ''negociere'' pentru schimbare cu firma de la care l-ati cumparat. A patra defectiune in timpul garantiei este cam mult.
Ideal ar fi ca service-ul sa renunte sa il carpeasca si sa va dea o negatie de reparare, atunci magazinul ar fi obligat sa va schimbe produsul.
ms. am sa tin cont