Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare cheltuieli de la C.A.S.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare cheltuieli de la C.A.S.

bună ziua.
tatăl meu este pensionar, iar de curând a fost operat de coxatroză, i s-a introdus o proteză la şold supordând din fonduri proprii costul de 600 Euro al acesteia. as dori să stiu daca există vreo sansă de a recupera de la C.A.S. acestia bani, se face vreo cerere la care se anexează chitanţa, perioada de spitalizare, etc, în acest sens către C.A.S. sau numai pe calea unei acţiuni în instanţă?
notificat pe cei de la CAS si in functie de rasp lor veti actiona in consecinta