Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general plata cass angajat si profesie liberala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

plata cass angajat si profesie liberala

Deoarece acest subiect nu a mai fost dezbatut de ceva timp, as dori sa stiu daca noile modificari ale legii au schimbat ceva referitor la plata CASS . Am un contact individual de munca pentru care virez Cass dar si un cabinet individual de psihologie . Platesc si pentru acesta Cass. Care sunt normele legale actuale? S-a schimbat ceva dupa 1.07.1012?
Nu. De la 01/07/2012 colectarea acestor contributii au fost preluate de A.N.A.F., dar legislatia nu s-a schimbat in ceea ce va priveste.