Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

minori

Buna seara
Daca copiii minori au fost incredintati prin hotarare judecatoreasca mamei(tatal a cedat custodia copiilor de comun acord, mamei) si aceasta ii scoate din tara fara acordul tatalui, ce pedeapsa risca aceasta si care sunt caile de urmat?Mentionez ca le platesc pensie alimentara in fiecare luna.
hotararea s-a dat acum 3 ani. Vrea sa se stabileasca in strainatate si sa dea copiii acolo la scoala. Multumesc