Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... pot cere lichidarea unui debitor?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

pot cere lichidarea unui debitor?

buna ziua
Pur si simplu nu mai stiu cum sa imi recuperez banii in acest asa vorbit si numit "stat de drept", dar al cui "drept" nu stiu al cui este !
toti care mi-au dat teapa nu mai au nimic pe proprietatea firmei,dar firma nu intra nici in insolventa nici in faliment. Ce face cu ea, nu stiu nici asta.
Am aflat ca prin proces pot cere lichidarea sau dizolvare firmei debitoare?
se poate? poate asa ma pot scade cu TVA platit pe acele facturi.

multumesc

Se poate cere intrarea in procedura insolventei a debitorului persoana juridica daca facturile/restantele care trebuia sa vi le achite sunt de minim 45.000 ron.

Daca doriti sa avansati actiunea va pot ajuta, gasiti datele de contact pe contul meu .

av.C.I.
ContSters258148, utilizator