Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort

Cand se solutioneaza de catre instanta o cerere de renuntare la judecata depusa in luna august, primul termen la instanta de fond fiind stabilit la sfarsitul lunii octombrie?
Instanta de judecata va lua act de renuntare la primul termen de judecata.

La data fixata, instanta va analiza aceasta cerere de renuntare. Doar in cadrul sedintelor de judecata, instanta se pronunta asupra cererilor depuse de parti, intre termenele de judecata, judecatorul nu are cum sa analizeze si sa se pronunte asupra cererilor partilor.