Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... unde platesc taxa de timbru judiciar?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

unde platesc taxa de timbru judiciar?

pentru inscrierea creantei in tabelul preliminar? mentionez ca debitorul e din Neamt si creditorul din harghita.

va multumesc anticipat
Taxa de timbru o puteti plati la posta sau la trezorerie, insa in contul de la sediul debitorului unde se judeca dosarul de insolventa. Trebuie sa va informari de la Tribunalul Neamt care e contul de trezorerie unde se platesc taxele de timbru, si odata ce aflati acest cont, puteti plati ori la posta prin mandat postal, ori la trezoreria din localitatea dvs.
nu pot plati din contul meu bancar (creditorului) in cel de trezorerie al tribunalului neamt?
Ba da se poate. Ordinul de plata il atasati la cererea de creanta.