Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... DOCUMENTE JUSTIFICATIVE ELIBERATE DE AJOFM PENTRU ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

DOCUMENTE JUSTIFICATIVE ELIBERATE DE AJOFM PENTRU PERSOANELE CARE AU BENEFICIAT DE INDEMNIZATIE DE SOMAJ

Buna ziua,

Avand in vedere ca la data de 01.10.2012 imi expira perioada de somaj, va rog sa-mi spuneti daca AJOFM trebuie sa emita Dispozitie privind incetarea indemizatiei de somaj precum si Adeverinta din care sa rezulte perioada, valoarea indemnizatiei de somaj,etc?
Daca raspunsul este afirmativ, aceste documente se elibereaza automat de AJOFM sau doar la cererea mea?
Mentionez ca nu am primit de la AJOFM nici Dispozitie privind stabilirea dreptului de indemnizatie de somaj.

Va multumesc
1. Dispozitiile privind stabilirea dreptului de indemnizatie de somaj si privind incetarea indemizatiei de somaj se emit de AJOFM si un exemplar din fiecare trebuie sa primiti si dvs.

2. Adeverinta de care vorbiti se elibereaza la cerere daca va este necesara undeva.
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.