avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 230 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dosarul personal al angajatului - muncitor necalificat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dosarul personal al angajatului - muncitor necalificat

Buna ziua,
Am un salariat care vreau sa-i fac contract de munca , problema este ca nu are facute decat 3 clase si nici un document care atesta acest lucru. In acest caz cum se procedeaza?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:43, 21 Septembrie 2012
Il angajati ca muncitor necalificat .. pentru acest post nu se cer studii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum fac? SFARTZ ANDREEA SFARTZ ANDREEA cum sa -i faca o carte de munca daca nu are nici un act de studii unui angajat?se poate? (vezi toată discuția)
Probleme c.i.m. niko79 niko79 Buna! Am mai descoperit o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. Toate angajatele (comert cu amanuntul de prod. cosmetice, bijuterii) au contracte de ... (vezi toată discuția)
Procura sau ceva de acest gen Doina Elena Doina Elena 1. In fapt, administratorul firmei pleaca o perioada din localitate. Are un magazin si o farmacie undeva la tara. Are un angajat si urmeaza sa mai angajeze pe ... (vezi toată discuția)