Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare persoana cu handicap
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare persoana cu handicap

Buna ziua! Sunt o persoana cu handicap accentuat. Raman cu gradul de handicap accentuat si dupa ce ma angajez undeva?
Desigur, ca ramaneti cu gradul de dizabilitate, ramaneti si cu indemnizatia de 234 lei si cu gratuitatea la transportul in comun si cu scutirea de la plata impozitului pe imobilul de domiciliu si in plus sunteti scutit la plata impozitului pe venit de 16%, deci veti primi cu 16% mai mult decat o persoana platita la fel ca dvs, pe brut.