Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nu am primit hotararea
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nu am primit hotararea

salut
am si eu o problema
sunt in litigiu cu fostul angajator pt concediere, am pierdut procesul, sentinta s-a dat pe 17.10.2008.
azi am aflat(avocata mea s-a dus la registratura, arhiva...) ca cererea mi-a fost trimisa in data de 5.12.2008, desi eu nu am primit nimic in cutia postala.
cele 15 zile in care puteam face recurs s-au scurs iar eu nu stiu ce sa fac pentru ca eu nu am primit nici o hotarare
ma puteti ajuta? se mai poate face recurs?
Se poate face cerere de repunere in termenul de recurs. Partea care n-a exercitat o cale de atac sau nu a îndeplinit un act procedural în termenul prevăzut de lege, va trebui, conform art.103 alin.(1) din Codul de procedură civilă, să solicite instanţei repunerea în termen, dovedind că a fost împiedicată printr-o împrejurare mai presus de voinţa sa.