avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatii crestere copil pentru mamele de profesie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatii crestere copil pentru mamele de profesie avocat

ce parere aveti despre cuantumul indemnizatiei crestere copil de 600 lei pe care o acorda UNBR-ul mamelor avocat ?
Vreau sa-mi raspunda cineva : de ce pensiile ( cu tot respectul pentru pensionari) se platesc cu prioritate indemnizatiei crestere copil ?
Mama trebuie sa astepte, mama nu are voie sa-si duca la capat dosarele de pe rol , penionarii insa primesc pensia cu prioritate si-si duc in continuare zilele prin salile de sedinte. Nu au de dus copii la scoala, nu au de cumparat scutece, lapte praf etc. Isi tin pensia pe card si traiesc din incasarile pe care le fac in continuare.
Nu suntem in fata unei discriminari ?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 02:15, 30 Septembrie 2012
Nu ma pricep nici la pensionari si nici la mame.

Incercati sa adresati o cerere la baroul din care faceti parte pentru a primi raspuns in scris la aceasta problema.

Sunt obligati sa va raspunda daca le adresati o petitie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intarzieri plata cocediu ingrijire copil pana la 2 ani bianca26 bianca26 buna. in momentul cand am depus actele pt crestere si ingrijire copil pana la 2 ani mi s-a comunicat ca banii ii vor primi abia peste 5 luni. mentionez ca in ... (vezi toată discuția)
Lapte praf sugar bodo gabriella bodo gabriella buna ziua, ma interesez daca se mai da lapte praf pentru sugari?? Mie m-i s-a zis ca ar trebui sa primesc ca am un baietel de o luna. Nici nu stiu unde ... (vezi toată discuția)
Hotararea 845 si 845bis a consiliului unbr Andreea Iacsa Andreea Iacsa extras...[b]Începând cu 01 octombrie 2010 cuantumul indemnizaţiei pentru creşterea copilului până la împlinirea vârstei de 2 ani şi, în cazul ... (vezi toată discuția)