Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatii crestere copil pentru mamele de profesie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatii crestere copil pentru mamele de profesie avocat

ce parere aveti despre cuantumul indemnizatiei crestere copil de 600 lei pe care o acorda UNBR-ul mamelor avocat ?
Vreau sa-mi raspunda cineva : de ce pensiile ( cu tot respectul pentru pensionari) se platesc cu prioritate indemnizatiei crestere copil ?
Mama trebuie sa astepte, mama nu are voie sa-si duca la capat dosarele de pe rol , penionarii insa primesc pensia cu prioritate si-si duc in continuare zilele prin salile de sedinte. Nu au de dus copii la scoala, nu au de cumparat scutece, lapte praf etc. Isi tin pensia pe card si traiesc din incasarile pe care le fac in continuare.
Nu suntem in fata unei discriminari ?
Nu ma pricep nici la pensionari si nici la mame.

Incercati sa adresati o cerere la baroul din care faceti parte pentru a primi raspuns in scris la aceasta problema.

Sunt obligati sa va raspunda daca le adresati o petitie.