avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2014 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate dubla?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate dubla?

Doresc sa infiintez o Interprindere Individuala pentru exercitarea unei activitati de consultanta tehnica.
In paralel vreau sa desfasor si activitatea de mediator, pentru care sunt autorizat si de la ORC mi s-a spus ca nu o pot desfasura decat ca profesie liberala.
In acest caz trebuie sa tin doua contabilitati, una pt.II si una ca liber profesionist?
Ultima modificare: Marți, 25 Septembrie 2012
leonardnicolae2010, utilizator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 08:23, 26 Septembrie 2012
Da, se tin evidente contabile si se depun declaratii separate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare i.i. leonardnicolae2010 leonardnicolae2010 Pot infiinta o Intreprindere Individuala avand ca activitate principala cod CAEN 6910-Activitati juridice, pentru exercitarea profesiei de mediator? Mentionez ... (vezi toată discuția)
Profesii libere gabor elena gabor elena buna.as dori sa stiu daca activitatea pe care o desfasor se incadreaza in categoria profesii libere sau[liberale]si anume cod caen5630,venituri comerciale pe ... (vezi toată discuția)
Pfa sau ii profesie liberala - mediator florenta_22 florenta_22 Buna ziua, Vreau sa-mi desfasor activitatea ca mediator(profesie liberala), nu sunt salariata, vreau sa stiu ce este mai avantajos: PFA sau II? Am inteles ca ... (vezi toată discuția)