Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate dubla?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate dubla?

Doresc sa infiintez o Interprindere Individuala pentru exercitarea unei activitati de consultanta tehnica.
In paralel vreau sa desfasor si activitatea de mediator, pentru care sunt autorizat si de la ORC mi s-a spus ca nu o pot desfasura decat ca profesie liberala.
In acest caz trebuie sa tin doua contabilitati, una pt.II si una ca liber profesionist?
leonardnicolae2010, utilizator
Da, se tin evidente contabile si se depun declaratii separate.