Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... citatie trimisa la adresa gresita
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

citatie trimisa la adresa gresita

Buna ziua.
Va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema, daca se poate.
Impreuna cu un numar de colegi l-am dat in judecata pe fostul angajator pentru ca nu ne-a platit ultimele 3 salarii. Una dintre colege a avut deja 2 infatisari la tribunal, castigand cazul, insa a aparut o problema: adresa fostului loc de munca (din contractele de munca si, deci, din dosarul de judecata) nu este aceeasi cu adresa punctului de lucru (unde poate fi gasit fostul angajator), asa ca fostul angajator se pare ca nu a primit sentinta emisa de catre instanta. Maine urmeaza infatisarea mea la tribunal, iar intrebarea mea, pentru a nu pati acelasi lucru ca si colega mea, ar fi: oare ma pot adresa judecatorului pentru a ii spune ca acea citatie sa fie trimisa la adresa punctului de lucru, si nu la adresa mentionata in dosar ca fiind sediul firmei, unde de fapt nu mai sta nimeni, ci e doar in acte? Sau cui ar trebui sa ma adresez cu aceasta specificare? Va multumesc mult! O zi frumoasa!
Da, comunicaţi instanţei adresa unde poate fi citat legal angajatorul, pentru a se putea judeca şi cauza dvs. Doar la momentul la care procedura de citare va fi legal îndeplinită, se va putea trece la judecarea cauzei.
Multumesc mult!