Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Conventie civila
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Conventie civila

Buna ziua. In cazul unei conventii civile, ce retineri se efectueaza din venitul brut? Multumesc.
10.5% pensie, 0.5% somaj si 5.5% sanatate. La suma ramasa dupa aceste retineri se aplica 16%.
George Moraru, Consultant fiscal
Multumesc.
George1962 a scris:

10.5% pensie, 0.5% somaj si 5.5% sanatate. La suma ramasa dupa aceste retineri se aplica 16%.

Nu se retine 0.5% somaj.

Si daca titularul conventiei este pensionat anticipat?
S-ar putea sa-si piarda pensia.