avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROPRIETATE PRIVATA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROPRIETATE PRIVATA

AM 33 000 MP TEREN [FANEATA] SI ACUM 7-8 ANI MI SA PUS UN STALP DE ELECTRICITATE FARA A-MI CERE ACORDUL CE POT FACE IN ACEASTA SITUATIE.VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 08:57, 29 Septembrie 2012
Discutati cu cei de la societate si negociati un pret pentru ocuparea terenului, daca nu actionati prin intermediul instantei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acord notarial bluess bluess Buna ziua. Va multumesc daca m-ati putea ajuta. Am construit o casa. Acum am inceput procedurile de racordare la energie electrica. Trebuie sa fac o extindere ... (vezi toată discuția)
Stalp electric lipit de magazin just_me_12345 just_me_12345 Buna ziua! Am un magazin proprietate personala, cu vitrina stradala. O societate care se ocupa de electricitate a lipit de vitrina mea un stalp electric. Are ... (vezi toată discuția)
Cine trage curentul??! emanuellen emanuellen Copii mei au cumparat un teren care la inceput a fost extravilan dar intretimp a devenit intravilan si se poate construi pe ea.Dar pentru asta e necesar sa ... (vezi toată discuția)