avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJARE VANZATOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJARE VANZATOR

Buna ziua,

As putea sa angajez o persoana ca vanzator, in conditiile in care aceasta a lucrat ca sef adjunct dulciuri? Daca nu, cum as putea sa o incadrez in societate?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: taie , utilizator 17:14, 29 Septembrie 2012
Nu vad nici un impidement sa puteti angaja persoana respectiva ca si vanzator, daca si ea doreste acest lucru.:)
Chiar daca nu are acel curs de vanzator?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Curs calificare mb_mihaela mb_mihaela Buna ziua ! ma intereseaza,va rog daca pentru a ma angaja in comert este necesar sa fac un curs de vanzator sau lucrator comercial daca eu am profesat mai mult ... (vezi toată discuția)
De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde intr-un magazin de piese auto noi? Eusebiu85 Eusebiu85 Buna ziua, 1. De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde intr-un magazin de piese auto noi? 2. Imi puteti spune si codurile COR? Va multumesc din ... (vezi toată discuția)
Functii de conducere societate comerciala Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua, am o rugaminte,daca ma puteti ajuta: as vrea sa stiu cam ce functie as putea ocupa in cadrul unei societati comerciale,( in prezent sunt doar ... (vezi toată discuția)