Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJARE VANZATOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJARE VANZATOR

Buna ziua,

As putea sa angajez o persoana ca vanzator, in conditiile in care aceasta a lucrat ca sef adjunct dulciuri? Daca nu, cum as putea sa o incadrez in societate?

Multumesc
Nu vad nici un impidement sa puteti angaja persoana respectiva ca si vanzator, daca si ea doreste acest lucru.:)
Chiar daca nu are acel curs de vanzator?