Forum Discuţii juridice Executare silită poprire indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Executare silită

poprire indemnizatie crestere copil

Buna ziua! daca cineva are poprire pe salariu, dar peste cateva luni va naste, i se poate pune poprire pe indemnizatie? si daca nu, poate sa vina sa-i ia masina de exemplu, daca e pe numele ei?
Multumesc frumos!
Nu se poate executa silit indemnizatia pentru ingrijire copil.
Masina, da, poate fi executata silit.