Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

bunicul meu s-a recasatorit dupa moartea bunicii mele ,noua bunica a venit cu hainele de pe ea si cu o fata de mina.Atit bunicul cit si bunica au murit.Ce drept la mostenire are fica ''bunicii''?
fiica bunicii are drept de mostenire la bunurile bunicii si la cele dobandite in timpul casatoriei cu bunicul tau
dar la casa ? casa exista la momentul sosirii lor