avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Soacra mea a divortat in urma cu 15 ani fara sa faca partaj,sa recasatorit in Olanda avind domiciliul stabil acolo. Socrul meu a decedat in urma cu trei luni ,sotul fiind copil unic al amandorura.Vreau sa stiu care ar fi partea ei si cum se procedeaza pentru ai ceda sotului meu.Multumesc
Cel mai recent răspuns: eugenia36 , utilizator 22:48, 3 Octombrie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru a dona sau vinde partea ei este nevoie de acordul actualului sot?Soacra nu vrea sa il implice in acest caz.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult pentru informatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune tanase67 tanase67 Soccrul meu si-a parasasit domiciliul conjugal in 1989 soacra mea si-a crescut singura cinci copii.Acum 2 ani el a intentat actiune de divort care s-a ... (vezi toată discuția)
Drept la proprietate eugenia36 eugenia36 Buna ziua, Soacra mea a divortat de socrul meu acum 16 ani fara sa faca partaj,s-a recasatorit imediat dupa divort si de atunci locuieste in Olanda avand ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! soacra mea detine doua apartamente. unul va fi trecut ... roelle roelle Buna ziua! Soacra mea detine doua apartamente. Unul va fi trecut pe numele sotului prin contract de mostenire. As vrea sa stiu daca dupa decesul acesteia ... (vezi toată discuția)