Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Soacra mea a divortat in urma cu 15 ani fara sa faca partaj,sa recasatorit in Olanda avind domiciliul stabil acolo. Socrul meu a decedat in urma cu trei luni ,sotul fiind copil unic al amandorura.Vreau sa stiu care ar fi partea ei si cum se procedeaza pentru ai ceda sotului meu.Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru a dona sau vinde partea ei este nevoie de acordul actualului sot?Soacra nu vrea sa il implice in acest caz.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult pentru informatii.