Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Terenul de sub bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Terenul de sub bloc

Buna ziua,as dori sa va adresez urmatoarea intrebare: Daca am achizitionat un apartament pe timpul comunismului acum terenul de sub bloc apartine proprietariilor apartamentelor blocului sau primariei?
Buna ziua!Dar daca terenul de sub bloc s a surpat(aprox.1 m patrat),cine se ocupa de efectuarea lucrărilor de reparație?
Elenska, utilizator