Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... calcul pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

calcul pensie

Pentru recalcularea pensiei, unde pot gasi documentele arhivate referitoare la cei care au lucrat la Canal Dunare Giurgiu Bucuresti?
adry., utilizator
Multumesc frumos! Am vorbit deja cu cei de la Arhivele Nationale, iar documentele necesare recalcularii pensiei se gasesc la ei. Stima
Am lucrat la Exploatarea de Cariere Sitorman .As dori sa stiu daca am dreptul la recalcularea anilor de pensie tinind cont de noua lege privind -exploziile care se făceau in munții de piatra .Daca m-ar ajuta fiind in funcția de cantaragiu ?.Cartea de munca este înregistrată pe numele de fata Cernat Vasilica schimbat in1984 in Rotaru Vasilica Am început munca in 14-07 -1979 pina in 10-021991.Arhiva se afla la Agigea dar urmează sa fie transferata in scurt timp și nu stiu unde
Rotaru Vasilica, utilizator