Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Indreptare Eroare Materiala?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Indreptare Eroare Materiala?

In urma a 2 erori materiale strecurate intr-un contract de vanzare-cumparare, autentificat la Notariat in anul 1991, privind suprafata imobilului si modul de dobandire al proprietatii al vanzatorului s-a incercat o indreptare a erorii materiale la notarul care a emis actul dar nu s-a reusit, acesta nu a mai vrut sa faca modificarea deoarece sunt multi ani care au trecut de atunci. In aceste conditii care ar fi modalitatea de rezolvare a problemei?
Va multumesc anticipat.
Mergeti la alt notar din circumscriptia judecatoriei respective pentru a se cere de la arhiva Camerei Notarilor Publici actul duceti actele necesare pentru corectarea erorilor, adica actele care au stat la baza acelui contract la modul de dobandire si vi se face incheiere de rectificare.