Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIE PENTRU LIMITA DE VARSTA
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIE PENTRU LIMITA DE VARSTA

Va rog sa-mi spuneti daca pierd la pensie,daca in care imi bag dosarul , in cazul in care indeplinesc conditiile pentru iesirea la pensie pentru linita de varsta ( atat ca si stagiu de cotizare cat si ca vechime) dar am doar 49 de ani . Precizez ca varsta de pensionare este de 57 ani si 10 luni din care am scazut 13 ani. Multumesc !
Pierdeti,doar prin faptul ca nu mai cotizati.Daca ati mai lucra,ati mai acumula puncte,crescand astfel si pensia.Va puteti pensiona la limita de varsta,iar daca vreti sa va mai creasca pensia,va puteti reangaja.