Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Persoana in spatiu locativ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Persoana in spatiu locativ

Buna ziua. Locuiesc intr-un apartament si am luat in spatiu o persoana acum aproximativ 4 ani de zile. Persoana in cauza nu a locuit la mine nici macar o zi. De mai bine de 2 ani a plecat in Italia. Ce trebuie sa fac si unde ma adresez pentru a soate aceasta persoana din spatiu ?
Va multumesc.
1. Adresati cerere oficiala la SCLEP= evidenta populatiei prin care specificati ca nu mai doriti ca persoana sa figureze cu domiciliul la adresa dvs.
2. Introduceti in instanta o actiune in evacuarea persoanei fata de care anterior ati acceptat sa .o luati in spatiu