avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... compensare in procedura insolventei
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

compensare in procedura insolventei

o societate a avut mai multe raporturi comerciale cu alta societate, care acum e in insolventa. Prima, desi a dat o groaza de marfa, n-a primit decat jumatate din bani, iar acest trasnfer patrimonial a fost anulat ulterior pt ca s-a facut inainte de deschiderea procedurii de insolventa.
Se poate compensa suma de pe tabel cu suma din sentinta?
Pt ca practic cea care a dat marfa e in dezavantaj de doua ori !!#-o
Nici macar sa compenseze nu poate?
ce e de facut?
Cel mai recent răspuns: vladfesan , utilizator 11:48, 10 Octombrie 2012
singurul lucru pe care il puteti face acum este sa ca inscrieti in tabelul creditorilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hot. def. insolventa alinapopescu_1972 alinapopescu_1972 Buna seara, Cum pot obtine hot. def. pt. un debitor caruia i sa dispus incheierea proc. insolventei. Nu m-am inscris la masa credala. Mi-o trebuie doar ... (vezi toată discuția)
Storno factura oti oti am urmatoarea speta D este debitorul lui C pentru suma X reprezentand contravaloare cumparate si neachitate. D intra in insolventa,C este inscris in tabelul ... (vezi toată discuția)
Am de recuperat de la o firma o suma mare de bani nina_2005ro nina_2005ro Buna ziua, sunt administratorul unui srl si am de recuperat de la o firma o suma de bani. Firma a intrat in faliment anul trecut, am depus documentele ... (vezi toată discuția)