Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... compensare in procedura insolventei
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

compensare in procedura insolventei

o societate a avut mai multe raporturi comerciale cu alta societate, care acum e in insolventa. Prima, desi a dat o groaza de marfa, n-a primit decat jumatate din bani, iar acest trasnfer patrimonial a fost anulat ulterior pt ca s-a facut inainte de deschiderea procedurii de insolventa.
Se poate compensa suma de pe tabel cu suma din sentinta?
Pt ca practic cea care a dat marfa e in dezavantaj de doua ori !!#-o
Nici macar sa compenseze nu poate?
ce e de facut?
singurul lucru pe care il puteti face acum este sa ca inscrieti in tabelul creditorilor