Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

Buna ziua!
Am o mare rugaminte la dvs., am nevoie de un sfat: la societatea unde lucrez am un angajat in functia de director adj.care nu are functia de baza la societatea noastra, e angajat cu program de 4 ore/zi. S-a descoperit ca avea in laptop toate facturile emise de societate, la care el nu avea acces. Directorul gen. vrea sa-i desfaca CIM, eu i-am spus ca sol. cea mai buna ar fi sa-i desfiintam postul, numai ca in acest caz trebuie sa-i dea un sal.compensatoriu si nu vrea. Atunci trebuie sa-i desf CIM pe motive disciplinare, trebuie sa-l convocam la sediu, sa stabilim comisia,etc. Problema mea este ca acest individ nu a semnat ca a luat la cunostinta prevederile ROI. N-a vrut sa semneze si eu n-am anuntat mai sus. Exista vreo scapare?
Va multumesc din suflet!
Buna ziua.In momentul in care a refuzat sa semneze erati singura sau mai erau cineva prin preajma?
Mai era un coleg, cel care se ocupa de SSM.