Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale comision trezorerie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

comision trezorerie

Buna ziua!
Daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns la intrebare v-as fi foarte recunoscatoare. Trezoreria poate percepe comision?
Multumesc!
Cu siguranta nu.
Da , poate percepe comisioane.
Lista acestor comisioane o gasiti in Ordinul 594/2009( M.Of.205/31.03.2009) si Ordinul 110/2010(M.Of.65/28.01.2010) :
[ link extern ]

Comisioanele sunt percepute pentru operatiunile de plati si pentru eliberarea extraselor de cont, pentru conturile deschise la trezorerie de catre operatori economici si institutii publice finantate integral din fonduri proprii
Multumesc frumos pentru raspuns!