Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale dizolvare srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

dizolvare srl

Buna ziua,
Sunt asociat unic al unei SRL si doresc sa o radiez.P
ot delega pe cineva sa faca toate demersurile legale pentru acest lucru/Adica o delegatie simpla cu semnatura si stampila firmei,fara avocat sau notariat?Multumesc.
Da, se poate cu o delegatie din partea firmei
Va multumesc.
Am uitat sa mentionez ca de la RCOM. mi s-a spus ca delegatia speciala poate fi data unui salariat,altfel imi trebuie procura,imputernicire speciala sau delegatie avocatiala.Nu am salariati.Pot delega un prieten?
Da, puteti.