Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadru legal pentru vanzarea in rate a unei proprietati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadru legal pentru vanzarea in rate a unei proprietati

Vreau sa vand in rate o vila de exceptie la Snagov,in alte tari este un procedeu curent,cum pot face acelas lucru in Romania fara sa fiu inselata?
Vanzarea se face in forma autentica la notar cu modalitatea de plata aleasa, iar transferul proprietatii se face la finalizarea platii pretului total.