Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Recurs la admitere plangere impotriva rezolutiei ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Recurs la admitere plangere impotriva rezolutiei directorului orc

Buna ziua! Ma confrunt cu urmatoarea situatie: am facut plangere impotriva rezolutiei orc pentru ca nu mi-a admis inscrierea unei cereri de mentiuni prin care doream suplimentarea obiectului de activitate al unei intreprinderi individuale, plangerea am depus-o la registrul comertului iar registrul a inaintat-o catre tribunal. Pe fond solutia instantei a fost cea de admitere a plangerii, cu drept de recurs. Acum ORC a facut recurs motivand ca instanta care a dat solutia nu are competente, plangerea ar fi trebuit trimisa la judecatorie si nu la tribunal. Cum ar trebui sa motivez eu intampinarea la recursul ORC?
Buna! Revin cu ultimile informatii, am fost la proces si am cerut respingerea recursului pe motiv ca cererea a fost depusa tarziu, instanta a dat solutia de resingerea recursului pentru tardivitate. Multumesc mult pentru ajutor!
mă bucur pentru reuşita dvs. la instanţa de judecată.Vă doresc toate cele bune şi o zi senină!