Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli de deplasare la instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli de deplasare la instanta

M-am deplasat la instanta ca intervenient fortat. Am trimis prin posta xerox dupa bonurile de alimentare a masinii, solicitand returnarea lor. In hotarare nu sunt evidentiate. Ce pot face ?
In primul rand trebuia sa trimiteti bonurile de benzina in original, solicitand sa fie avute in vedere la acordarea cheltuielilor de judecata.
Art. 281 CPC
Erorile sau omisiunile cu privire la numele, calitatea si sustinerile partilor sau cele de calcul, precum si orice alte erori materiale din hotarari sau incheieri pot fi indreptate din oficiu sau la cerere.
Instanta se pronunta prin incheiere data in camera de consiliu. Partile vor fi citate numai daca instanta socoteste ca este necesar sa dea anumite lamuriri.
In cazul hotararilor, indreptarea se va face in ambele exemplare ale hotararii.