Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prelungire contract inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prelungire contract inchiriere

Buna seara
Am un apartament inchiriat pe numele meu si perioada expira la 1noiembrie.
Imi puteti spune de ce acte am nevoie pentru prelungirea contractului?Si daca pot lua de la ANAF un formular standard, daca se mai completeaza un altul
Apartamentul e trecut pe numele meu si al surorii.Avand domicilii diferite,am trecut pe numele meu contractul de inchiriere, sora mea dand o declaratie ca e de acord cu acest lucru. Acum, ca trebuie semnat iar pt prelungirea contractului mai e nevoie ca sora mea sa depuna acea declaratie,iar, la ANAF?
Multumesc
Nu este necesar incheiere de contract nou
Puteti incheia act aditional,care urmeaza sa faca parte integrata din contractul de locatiune-initial incheiat