Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte stare civila!
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte stare civila!

Buna ziua, am si eu o problema va rog sa ma ajutati,,,de ce acte sant nevoie pentru a inchea casatoria intre un cetatean Roman si unul Moldovean la Consulatul Roman in italia ,avind in vedere ca cetateanul moldovean este clandestin pe teritoroil Italiei,va multumesc anticipat Mariana.
Va dati seama ca veti fi verificati, de aceea nu va indic sa apelati la consulat daca nu va aflati legal in Italia. Pt dvs. e usor pentru ca aveti nevoie de certif de nastere, buletin si adev medicala, dar sotul are nevoie de adev.de cutuma, pasaport, certif.de nastere, adev.medicala si daca nu e legal cine se incumeta sa-i elibereza certif.medical.