Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

cine poate sa.mi raspunda cit ar costa in romania sa faci un diort prin imputernicirea unui avocat cu procura pentru depunerea cererii?
Cererea se depune personal de catre persoana care cere divortul cu exceptiile prevazute de art 614 din Codul de procedura civila care prevede ca ''În faţa instanţelor de fond, părţile se vor înfăţişa în persoană, afară numai dacă unul dintre soţi execută o pedeapsă privativă de libertate, este împiedicat de o boală gravă, este pus sub interdicţie sau are reşedinţa în străinătate; în aceste cazuri, părţile se vor putea înfăţişa prin mandatar.''
Alin Gon, Avocat