Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj bunuri comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj bunuri comune

anainte de casatorie aveam o garsoniera propietate personala .m-am casatorit dupa 5 ani am facut schimb la 2 camere sotia era somera acum cere partaj la divort are dreptul ? si la cat din valoarea apartamentului eu cedand garsoniera propietate personala pentr-u 2 camere
Contravaloarea garsonierei se va avea in vedere ca si contributie personala, diferenta de valoare fiind considerata bun comun, cu o contributie ce urmeaza a fi stabilita prin instanta (de vreme ce spuneti ca sotia a fost somera).