Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... minor in strainatate in vacanta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

minor in strainatate in vacanta

eu trimit minorul cu sora sa in spania cu avionul as dori sa stiu daca procura trebuie tradusa si in spaniola cand o legalizez la notar? va multumesc
Nu trebuie tradusa, aveti nevoie de ea doar in fata autoritatilor romane.
Fiica va trebui sa aiba si extras de cazier judiciar, chiar daca este sora lui - oricine, in afara parintilor sau reprezentantului legal, insoteste un minor care iese din tara trebuie sa prezinte cazierul.
multumesc pentru raspuns