Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Spor de dispozitiv
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Spor de dispozitiv

Mai este valabil art. 30 din Legea 330/2009 care statua ca in salariul de baza pe anul 2010 se introduce sporul de dispozitiv castigat anterior printr-o hotarare definitiva si irevocabila ? Pana in anul 2009 era obligatoriu ca acest spor sa fie cuprins in salariul de baza avand in vedere ca instanta a dispus ” ... se acorda in raport de perioada efectiv lucrata de fiecare reclamant in functia publica si in continuare ”
Multumesc !
Curtea de conturi a dat jos toate sporurile cu hotarari judecatoresti inainte de apartia legii 330 (asa au procedat la noi), motivatia a fost ca incepand cu 01.01.2010 si 01.01.2011 au fost facute reincadrari in functii.