Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 097
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 097

Buan ziua,

Am o firma la care platesc tva -ul trimestrial si trebuie sa depun declaratia 097 deoarece nu am depasit plafonul.
Dar intrebarea mea este cum o sa procedez cu plata tva-ului deoarece dupa ce se emite factura la cateva zile se si incaseaza.( tva trimestrial ) dar si tva-ul care trebuie scazut din cheltuieli??
:O
Asteptam inca aprobarea si publicarea normelor de punere in aplicare ale OG 15/23.08.2012.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal