avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 966 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 097
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 097

Buan ziua,

Am o firma la care platesc tva -ul trimestrial si trebuie sa depun declaratia 097 deoarece nu am depasit plafonul.
Dar intrebarea mea este cum o sa procedez cu plata tva-ului deoarece dupa ce se emite factura la cateva zile se si incaseaza.( tva trimestrial ) dar si tva-ul care trebuie scazut din cheltuieli??
:O
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 11:22, 19 Octombrie 2012
Asteptam inca aprobarea si publicarea normelor de punere in aplicare ale OG 15/23.08.2012.
Ultima modificare: Vineri, 19 Octombrie 2012
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa prestari servicii freelancing / depasire plafon tva dorincornea dorincornea Am un PFA la norma de venit (cod CAEN 6202) si prestez servicii de consultanta IT exclusiv printr-o platforma online de intermediere pentru servicii de ... (vezi toată discuția)
Tva contabilitate partida simpla adriana_ramona adriana_ramona Daca am depasit plafonul de tva in luna octombrie eu trebuie sa depun formularul 010 sau 070 pana in 10.11.2010, si atunci eu din ce luna incep sa facturez cu ... (vezi toată discuția)
Declarația 390 pfa înregistrat cod tva intracomunitar nekwow nekwow Bună ziua, Dacă puteți sa mă ajutați cu o nelămurire. Speță: “PFA prestează servicii de consultanță în tehnologia informației(cod Caen ... (vezi toată discuția)