Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... martorul la incheierea unui pv
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

martorul la incheierea unui pv

Martorul care semneza la incheierea unui p-v de contraventie trebuie sa fie prezent in momentul incheierii acestuia,sau macar sa ia cunostinta de refuzul contravenientului de a semna?credeti ca e corect sa fie trecut un martor care semneaza fara sa fi fost prezent la discutia dintre agent si contravenient?
Multumesc de lamuriri.Am intrat cu intarziere pe site,dar raspunsul a fost binevenit.As putea cere la proces,sa dovedeasca daca instiintarea s-a facut in mod legal?(scriptic vorbind,adica ar trebui sa existe p-v de afisare,ca practic el nu a fost afisat,ci pus in cutia postala)