Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... rambursare anticipata credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

rambursare anticipata credit

am un ''credit de nevoi personale''la o banca si mai am de platit pana in 2016.dobanda este variabila si se calculeaza o data la 3 luni.eu doresc sa platesc cei 18000 lei cat mai am de platit.platesc toata suma sau din aceasta suma se scade dobanda?.stima!
Conditiile rambursarii anticipate sunt stabilite in contractul de credit...
In general, pentru rambursarea anticipata se ia in calcul suma pe care o datorati in momentul respectiv (nu cu tot cu dobanzi pana in 2016), plus un comision de rambursare anticipata. Uitati-va pe contract si vedeti cat este acel comision. Nu uitati ca atunci cand doriti sa rambursati anticipat sa formulati intai o cerere catre banca.
Nu se mai achita demult,comision de rambursare automata:[ link extern ]