Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... popriri
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

popriri

daca exista o poprire a executorului judecatoresc, fara aprobarea unui judecator, pe bunurile mobile ale unei persoane se poate face poprire pe contul de salariu a acestuia?
Poprirea ca si orice executare silita sec face numai cu incuviintarea instantei ,Creditorul poate alege in ce fel doreste sa recupereze creanta , prin poprire sau pe bunuri mobile.In mod sigur executorul are incuviintarea instantei.
Executorul trebuie sa aleaga intre poprire sau bunuri? Nu poate face pe ambele?
Va multumesc.
Poate executa si una si alta