Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... dator la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

dator la banca

buna ziua ,mama mea are 3 credite la banci in valoare totala de 800 ron salarul ei e de 550 ron in februarie iese la pensie , nu mai poaet plati creditele , apartamentul este pe numele meu de 5 ani prin act vanzare cumparare , tatal meu este mort el fiind garant la credit , mama nu are nimic pe numele ei ce se poate intampla in cazul ei daca nu mai plateste creditele va multumesc
a murit pe 30 iulie , ma puteti sfatui cum sa fac sa rezolv problema va multumesc
Condoleante!
In cazul asta sunteti in termen . Trebuie sa mergeti la un notar, acesta va pregati declaratia.

vedeti aici un model si un pret : [ link extern ]

Asa nu veti mostenit obligatiile tatalui.

Sa dea declaratia toti copiii defunctului.
ContSters214341, utilizator
si daca facem asta, si nu mai platim rata ,nu avem nici o problema sa inteleg ? multumesc
Da, dvs si ceilalti frati nu. mamei i se va pune poprire pe 1/2 din pensie si ii vor fi executate eventuale alte bunuri pe care le detine in proprietate.