avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... dator la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

dator la banca

buna ziua ,mama mea are 3 credite la banci in valoare totala de 800 ron salarul ei e de 550 ron in februarie iese la pensie , nu mai poaet plati creditele , apartamentul este pe numele meu de 5 ani prin act vanzare cumparare , tatal meu este mort el fiind garant la credit , mama nu are nimic pe numele ei ce se poate intampla in cazul ei daca nu mai plateste creditele va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters214341 , utilizator 14:40, 25 Octombrie 2012
a murit pe 30 iulie , ma puteti sfatui cum sa fac sa rezolv problema va multumesc
Condoleante!
In cazul asta sunteti in termen . Trebuie sa mergeti la un notar, acesta va pregati declaratia.

vedeti aici un model si un pret : [ link extern ]

Asa nu veti mostenit obligatiile tatalui.

Sa dea declaratia toti copiii defunctului.
Ultima modificare: Joi, 25 Octombrie 2012
ContSters214341, utilizator
si daca facem asta, si nu mai platim rata ,nu avem nici o problema sa inteleg ? multumesc
Da, dvs si ceilalti frati nu. mamei i se va pune poprire pe 1/2 din pensie si ii vor fi executate eventuale alte bunuri pe care le detine in proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ipoteca pe casa elena1900 elena1900 Buna seara, in 2012 sotul meu impreuna cu fratele lui au girat pentru un imprumut la banca cu casa lor.La aceea data erau amandoi proprietari(fratele avand ... (vezi toată discuția)
Restanta banca sirenuta2010 sirenuta2010 buna seara ma numesc iuliana am o rugaminte fff mare tatal meu a murit in urma cu 7 luni IN anul 2005 a facut un credit de nevoi personale la banca fiind doar ... (vezi toată discuția)
Deces/credit de nevoi personale rodi1010 rodi1010 Buna ziua. In urma cu 2 luni a decedat mama, la data decesului avand un credit de nevoi personale fara giranti sau codebitori, fara ipoteca si cu asigurare ... (vezi toată discuția)