Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... contabilitate pentru avocat si mediator efectuata ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

contabilitate pentru avocat si mediator efectuata impreuna

Buna seara!

De curand am auzit pe cineva care este si avocat si mediator ca isi tine contabilitatea impreuna pentru cele 2 profesii, adica pe acelasi registru de incasari si plati. Se poate astfel? Ca practic nu mai poti face diferentiere daca evidenta se tine la comun.
Nu, contabilitatea trebuie tinuta separat.
Cele doua profesii liberale avand acelasi CIF,evidenta fiscala,adica registrul de incasari si plati va fi unul singur,avand in vedere faptul ca nu depuneti declaratia d 200 si d 220 pentru fiecare profesie in parte ci pentru CIF.