Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 2 furturi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

2 furturi

Acum cv timp am spart un mag cu 1 prieten amandoi am primit 8 luni cu suspendare tipu nu s.a scurs si am fost prins cu 3 parfumuri in supermarket dosaru e la politie inca nu am dat declaratie, la ambele fapte am fost major ce sante sunt sa scap de puscarie?. mentionez ca inainte de prima fapta m-am imbolnavit am avut psihoza de la droguri si in momentul faptei a doua eram inca sub tratament....respectiv romparkin si rispolept prescrise de un psihiatru....pot sa spun ca baut si cu medicamete si.au facut o reactie adversa, ca nu eram responsabil de fapta? ast un rsp multumesc mult mult
am iceput tratamentul dupa comiterea primei fapte dar nu inainte de proces
Daca procurorul decide trimiterea in instanta a dosarului, sansele nu sunt de partea dvs.
Da, mai ales ca multe infractiuni sunt comise de persoane aflate intr-o astfel de stare.
Aveti noroc ca nu ati fost arestat preventiv.
De regula aceste persoane sunt arestate preventiv.
am fost si am dat declaratii, si comisara mi-a propus sa fac o expertiza psihiatrica....am fost externat de la psihiatrie cu diacnosticul de tulburare psihotica acuta si sunt inca sub tratament stie cnv in ce consta expertiza....intrebari si raspunsuri sau cv de genu?