Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... litigiu grupa a 2 a de munca(pensionare la limita de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

litigiu grupa a 2 a de munca(pensionare la limita de varsta)

buna ziua vreau sa stiu daca cineva mai este in situatia sa nu ii fie recunoscuta grupa a 2 a de munca in vederea pensionarii pentru ca eu astept raspuns de 5 luni si acum am dat casa de pensii in judecata si am termen 24.10.2013 ...niste nenorociti.ma gandesc ca nu sunt singur in situatia asta si mai ales in bucuresti si poate ne unim mai multi si facem un protest ceva...
pai aceasta este legea dupa care se iese la pensie
nu inteleg dv ati citit pe celalat forum ce am scris nu inteleg tatalui meu i sa raspuns in decizie ca nu sunt indeplinite prevederile art 52 din legea 263/2010 ca varsta la pensie este mai mica decat varsta standard de pensionare si ca functia de strungar nu se incadreaza in grupa de munca