Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... hotararea de divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

hotararea de divort

buna seara, am o intrebare in legatura cu hotararea de divort, am divortat pe data de 19.oct, si as vrea sa stiu cu aporximatie cand o sa ajunga hotararea de divort, si cat dureaza legalizarea ei, multumesc
Buna ziua, am avut divortul pe data de 19 octombrie, si am sunat la tribunal si mi-au zis ca hotararea de divort este facuta si ca va trebui sa o primesc, problema este ca mi-am pierdut actele(buletin+pasaport+card), iar eu in buletin aveam adresa sotului din Bucuresti,(eu sunt din Galati, iar dupa divort am revenit in Galati si am cerut sa revin la numele anterior de casatorie), si avocatul a zis ca a pus ca adresa sa primeasca hotararea la el la cabinet (tot in Bucuresti),si inca nu a ajuns hotararea, ce ma sfatuiti sa fac, deoarece va trebui sa plec din tara pe data de 27 dec