Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cazier fiscal
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cazier fiscal

Buna ziua,

Va rog spuneti-mi ce contine cazierul fiscal. Daca am amenzi de la politia circulatiei, politia comunitara, politia ca am facut un chef in camin, RATB, RATT (stau in alt oras decat cel in care am primit amenda) ele sunt inscrise acolo. Ca sa imi infintez o firma trebuie sa imi achit toate amenzile? Impozitele stiu ca imi trebuie achitate, dar amenzile?
O sa imi platesc si amenzile, dar nu sunt dispus acum. In general cand incepi un proiect nou trebuie sa investesti in el. In 6 luni o sa le platesc. Ideea mea e simpla se poate sau sa imi deschid firma fara sa imi platesc amezile desi impozitele si taxele sunt platite la zi. Amenzile in general sunt emise de politia comunitara din Timisoara (pentru circularea fara bilet, pe vremea cand eram student).