Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Ce trebuie sa detina sau sa nu detina o persoana pentru a scapa de o executare silita pentru daune morale?
gavriila, utilizator
Pai in primul rand nu trebuie sa aibe nimic pe numele lui, eventual a firmei.
pentru a scapade executarea silita persoana nu trenuie sa detina nici un bun mobil sau imobil pe numele sau, de asemenea va trebui sa aibe grija daca incaseaza sume de bani prin diverse conturi, deoarece asupra acestora se poate institui poprire
Sau sa isi plateasca de buna voie obligatiile fata de creditorul respectiv.
Am casa cumparata împreuna cu sotia de la mama cu uzufruct !...