avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1236 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Ce trebuie sa detina sau sa nu detina o persoana pentru a scapa de o executare silita pentru daune morale?
Ultima modificare: Marți, 30 Octombrie 2012
gavriila, utilizator
Cel mai recent răspuns: gavriila , utilizator 21:42, 30 Octombrie 2012
Pai in primul rand nu trebuie sa aibe nimic pe numele lui, eventual a firmei.
pentru a scapade executarea silita persoana nu trenuie sa detina nici un bun mobil sau imobil pe numele sau, de asemenea va trebui sa aibe grija daca incaseaza sume de bani prin diverse conturi, deoarece asupra acestora se poate institui poprire
Sau sa isi plateasca de buna voie obligatiile fata de creditorul respectiv.
Am casa cumparata împreuna cu sotia de la mama cu uzufruct !...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita kulymen kulymen În urma hotărâri judecătorești definitive am de recuperat 7000 euro daune morale și materiale de la o persoana. Am dat la executor pentru recuperarea ... (vezi toată discuția)
Abuz executor judecătoresc Narciss22 Narciss22 Buna ziua. Fosta mea soție este executată silit pentru un credit pe care l-a luat după ce noi am divorțat si am facut partajul. În cadrul executării ... (vezi toată discuția)
Acord de mediere, obligatii nerespectate oanadumitru1976 oanadumitru1976 Am de recuperat o suma de bani de la o persoana fizica. In acest sens am un acord de mediere, autentificat la notariat si care, prin neonorarea obligatiilor ... (vezi toată discuția)