Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

unde ma pot adresa pt a scoate un titlu de proprietate sau macar o copie dupa un teren pe care l-au cumparat bunicii mei in anul 1951?la primarie sau directia agricola?va multumesc
La Arhivele nationale.
:offtopic:Interventie moderator
Am rugamintea sa continuati discutia aici si sa nu mai deschideti un nou topic pe aceeasi tema ( pct.3.3 din Regulament).
Pentru a continua discutia, aveti posibilitatea sa folositi optiunea " raspunde".
Multumesc pentru intelegere.
TANASENASTASA a scris:

problema e in felul urmator:bunicii mei au cumparat in anul 1951 un teren de 1,43ha dar eu am gasit doar actul de proprietate facut pe 1ha.unde ma pot adresa ca sa pot face rost si de titlul de proprietate pe ceilalti 0,43ha?tot la arhivele nationale?va multumesc

MARTA SIMONA PETRE, Avocat
am inteles.inseamna ca unde pot pune aceasta intrebare?

intrebarea asta nu am pus-o pe alt forum.era in legatura doar ce sa fac pt a obtine titlul de proprietate pe suprafata ramasa,deoarece eu nu il am.va multumesc

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Ati postat un nou topic cu titlul " succesiune", in aceeasi sectiune ( dr. civil), insa ati continuat discutia pe care ati inceput-o aici.
V-am conexat cele doua topicuri si prin urmare aveti deja intrebarea in interventia de mai sus.
Va rog sa lecturati Regulamentul de postare.
www.avocatnet.ro/content/tag...
MARTA SIMONA PETRE, Avocat